Kontaktai

Gydytojai specialistai

Tel.:

8 (41) 55 34 18

Mob.:

8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai

 

 Tel.:

 8 (41) 55 34 11

Bendri

Faksas:

8 (41) 41 50 45

El. paštas:

info@sbklinika.lt

 

Adresas:

 

Tilžės g. 11, Šiauliai (šalia TV bokšto)

Darbo laikas

I-V  8.00 - 19.00

 VI  9.00 - 18.00

 

Pradinis / Naujienos / Klinikos komandos gretas papildė ilgametę pacientų konsultavimo ir gydymo patirtį turintis gyd. psichiatras - psichoterapeutas Vidmantas STULPINAS

Klinikos komandos gretas papildė ilgametę pacientų konsultavimo ir gydymo patirtį turintis gyd. psichiatras - psichoterapeutas Vidmantas STULPINAS

Natūralu, kad kartais kyla klausimas, ką daro ir kam reikalingas psichoterapijos paslaugų specialistas. Psichoterapijos paslaugų specialistas Vidmantas STULPINAS , dirbdamas su klientu ar grupe įgyvendina šiuos vaidmenis - funkcijas:

 

 •    Realybės funkcija

  Mes dažnai žiūrime į žmones, gyvenimo įvykius pro savo „akinius“. Akinių „stiklai“ – tai mūsų nuostatos, įsivaizdavimai, lūkesčiai, ankstyvosios patirtys, glūdinčios pasąmonėje. Visa tai neretai iškreipia realybės paveikslą.  Psichoterapijos paslaugų specialistas, kaip neutralus žmogus, kuris savo „stikliukus nusivalė“ asmeninės terapijos metu, gali pateikti kitą realybės vaizdą.

   

 •    Veidrodžio funkcijaKiekvienam žmogui pakankamai  svarbu, kaip jį mato kiti. Net tie, kurie tvirtina, kad jiems tai nerūpi, dažniausiai tik naudoja neigimo gynybinį mechanizmą. Psichoterapijos paslaugų specialistas, o grupėje ir kiti grupės nariai tampa savotiškais veidrodžiais. Realistiškesnis savęs suvokimas padeda atsipalaiduoti nuo nereikalingų įtampų, rasti jų ištakas, būdus kaip geriau jaustis su savimi ir kitais.

 

 •    Gido funkcija

  Ilgoje kelionėje į save, į savo pasąmonę reikalingas patyręs gidas. Gidas, pažįstantis netikėtus pasąmonės vingius, giluminius psichologijos dėsnius. Jis gali atkreipti dėmesį į tai, kas paslėpta, pasiūlyti naujus kelius, perspėti ir saugoti nuo pavojų bei padėti jų išvengti.

   

 •    Buvimo kartu funkcija

  Psichoterapijos paslaugų procesas yra susitikimo su kitu, buvimo kartu patyrimas. Specialistas yra žmogus, kuriuo galima pasitikėti ir pasitikėjimas anksčiau ar vėliau atsiranda. Jis yra tas žmogus, kuris besąlygiškai yra Jūsų pusėje, nors kartais jis gali nepritarti, matyti kitaip.

   

 •    Ekrano funkcija

  Psichoterapijos paslaugų specialisto darbas yra daugiau klausyti, atspindėti, analizuoti, nei teigti savo nuostatas ar vertinti. Profesijos etika specialistą įpareigoja „nemaitinti“ kliento duomenimis apie savo asmenį,  nors klientai tokios informacijos dažnai labai nori. Tai leidžia specialistui tapti baltu ekranu, kuriame rodomos „skaidrės“ –kliento fantazijos, lūkesčiai, emocijos, asmenybės savybės. Tą medžiagą galima tyrinėti, analizuoti, ieškoti paralelių su aktualiomis dabarties problemomis.

   

 •    Modelio funkcijaProceso metu klientas neišvengiamai stebi psichoterapijos paslaugų specialisto laikyseną, reagavimo būdą, vertybes, mąstymo ir bendravimo stilių ir ima laikyti jį modeliu. Jei modelis stebimas su pakankamai sveika kritika ir atranka, jis tampa svarbiu keitimosi konstruktyvesne linkme veiksniu.

 

 •  Mokytojo funkcijaNepsichoanalitinės psichoterapijos paslaugų kryptys specialistui suteikia ir mokytojo funkcijas: jis turi perteikti žinias, aiškinti metodikas, užduoti ir tikrinti namų darbus, mokyti atsipalaiduoti ir t.t. Taip dirba kognityvinės elgesio psichoterapijos ir kai kurių kitų krypčių specialistai.