Kontaktai

Gydytojai specialistai

Tel.:

8 (41) 55 34 18

Mob.:

8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai

 

 Tel.:

 8 (41) 55 34 11

Bendri

Faksas:

8 (41) 41 50 45

El. paštas:

info@sbklinika.lt

 

Adresas:

 

Tilžės g. 11, Šiauliai (šalia TV bokšto)

Darbo laikas

I-V  8.00 - 19.00

 VI  9.00 - 18.00

 

Pradinis / Profilaktika / Nemokamos prevencinės programos prisirašiusiems pacientams

 

Nemokamos profilaktinės programos prisirašiusiems pacientams

 

"Senojo bokšto" klinikoje nuolat vykdomos šios profilaktinės nemokamos programos prisirašiusiems klinikos pacientams, taip pat priimami pacientai su kitų LNSS gydymo įstaigų siuntimu prevencinei širdies ir kraujagyslių išsamaus ištyrimo programai

 

  • Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa asmenims nuo 50 iki 75 metų amžiaus;

Storosios žarnos vėžys yra išsivysčiusiose šalyse dažniausiai pasitaikantis vėžinis susirgimas ir antroji pagal dažnumą Europoje mirties priežastis tarp vyrų ir moterų. Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Deja, pacientas ilgą laiką nejaučia jokių ligos požymių, todėl dažnai Lietuvoje aptinkamas IV stadijos storosios žarnos vėžys, kurio visiškai išgydyti nebeįmanoma. Tad Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tikslas – pagerinti ankstyvųjų šio vėžio stadijų išaiškinamumą ir sumažinti mirtingumą dėl šios ligos.

  • 50 - 69 metų moterims: informavimas dėl krūtų piktybinių navikų profilaktikos bei siuntimas atlikti mamogramą ir rezultatų įvertinimas;

Krūtų mamografinis tyrimas skirtas ankstyvąjai krūtų vėžio diagnostikai. Nemokamai atliekamas vieną kartą per 2 metus 50-68 metų moterims, turinčioms šeimos gydytojo siuntimą (taip pat ne mūsų klinikos pacientėms). Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų. Vienas iš svarbiausių būdų anksti nustatyti krūties vėžį - mamografija. 

  • 25 - 60 metų moterims: informavimas dėl gimdos kaklelio piktybinių navikų profilaktikos bei gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimas ir rezultatų įvertinimas;

Tyrimas atliekamas vieną kartą per 3 metus. Tyrimas skirtas ankstyvajai gimdos kaklelio vėžio diagnostikai.
Dėl tyrimo galima kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į akušerį-ginekologą.

  • 50 - 75 metų vyrams (esant indikacijoms 45 - 75 metų vyrams):  informavimas apie priešinės liaukos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir PSA (prostatos specifinio antigeno)

Priešinės liaukos (prostatos) specifinio antigeno tyrimas nemokamai atliekamas mūsų klinikoje registruotiems 50-75 metų vyrams, taip pat vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.
Atliekamas vienas nemokamas tyrimas kartą per 2 metus.
Dėl siuntimo reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

  • 40 - 55 metų vyrams ir 50 - 65 metų moterims: informavimas apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, šios tikimybės įvertinimas ar siuntimas išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę.

Ši programa yra skirta  vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų, jiems kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

 

Visus pacientus, atitinkančius programose numatytas amžiaus ribas, aktyviai kviečiame pasitikrinti savo sveikatos būklę. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis pas savo šeimos gydytoją.