fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Endoskopiniai tyrimai

Endoskopija – vidaus organų apžiūra iš vidaus, naudojant šiam tyrimui pritaikytus prietaisus – endoskopus. Tyrimų metu apžiūrima ir įvertinama organo, jo gleivinės būklė. Prireikus atliekama biopsija (audinių dalis paimama tyrimui), taip pat atliekamos kai kurios gydomosios procedūros.

Endoskopiniai tyrimai atliekami išskirtinės kokybės itin tiksliu, PREMIUM klasės endoskopu „OLUMPUS EXERA II (NBI)“. Naudojant pažangias technologijas Jums gali būti atliekamas tikslus tyrimas ir nustatoma diagnozė.

Atliekami šie endoskopiniai tyrimai:
• Gastroskopija – stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos apžiūra*
• Rektoskopija – tiesiosios žarnos apžiūra
• Sigmoidoskopija – riestinės žarnos apžiūra
• Kolonoskopija – storosios žarnos apžiūra**

Pastabos:
* Tyrimo dieną nevalgoma ir nevartojami skysčiai. Jei tyrimas atliekamas po 14 val., ryte galima išgerti 200-300 ml vandens. Likus 4 val. iki tyrimo, gerti negalima.
** Dieną iki tyrimo valgomi skysti patiekalai (sriuba) ir geriama skysčių, vakare išgeriama 3-4 litrai Fortrans tirpalo. Tyrimo dieną nevalgoma ir nevartojami skysčiai.
Pacientui pageidaujant kai kurie endoskopiniai tyrimai atliekami taikant dalinę nejautrą.

 

NAUJIENA!

Gastroskopija ir kolonoskopija su nejautra
Endoskopiniai tyrimai padeda gydytojui gastroenterologui ne tik nustatyti diagnozę, bet ir tiksliai įvertinti skrandžio ar žarnyno patologiją, gydymo efektyvumą, todėl yra labai svarbūs.

Gastroskopija ir kolonoskopija dažniausiai skiriamos nustačius ar įtariant stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos erozijas ar opas, gastritą, storosios žarnos polipus, divertikulus ar uždegimines žarnų ligas bei onkologinius susirgimus.
Šios procedūros daugeliui asmenų net ir naudojant nuskausminančius preparatus sukelia nemalonius pojūčius, diskomfortą. Jo galima išvengti pasirinkus šiuos endoskopinius tyrimus atlikti taikant bendrąją intraveninę nejautrą.

Gastroskopijos ir kolonoskopijos metu intraveninė nejautra trunka vos keletą minučių, kadangi vaistai veikia trumpai, beveik nėra šalutinių reiškinių. Pacientas užmiega ir nei atliekant procedūrą, nei jai pasibaigus nejaučia jokių nemalonių pojūčių.
Šie tyrimai yra saugūs, kadangi vyksta dalyvaujant gydytojui anesteziologui – reanimatologui, kuris visos procedūros metu ir kurį laiką po jos stebi paciento būklę.

Endoskopiniams tyrimams taikant bendrą nejautrą ruošiamasi kaip ir procedūrai be jos. Prieš gastroskopiją, kurios metu per burną įvestu prietaisu apžiūrima stemplė, skrandis, dvylikapirštė žarna, reikia būti nevalgius ir negėrus apie 6 val.
Kai kurių pacientų skrandžio veikla lėtesnė, todėl idealu, kai atvykstama tyrimui nevalgius ir negėrus nuo pat nuo ryto. Nedideliu kiekiu vandens ryte galima užgerti tik būtinus vaistus.

Prieš kolonoskopiją – storosios žarnos būklės ir gleivinės apžiūrą specialiu į ją įvestu prietaisu – reikalingas išankstinis žarnyno paruošimas. Dieną prieš tyrimą reikia nevalgyti, naudoti specialius geriamuosius tirpalus, paskirtus gydytojo, griežtai laikantis jo nurodytų instrukcijų.
Jei pacientas nuolatos naudoja kraujo krešumą veikiančius vaistus, įvertinus galimą trombozės riziką, rekomenduojama apie savaitę prieš tyrimą jų atsisakyti.

Svarbu neužmiršti, kad pasirinkus gastroskopiją ar kolonoskopiją su nejautra, kartu turi atvykti ir lydintis asmuo, kuris pasirūpins jumis po tyrimo.
Atkreipiame dėmesį, kad kai taikoma nejautra esant platesnio ištyrimo poreikiui šiuos abu endoskopinius tyrimus galima atlikti vienu metu.