fbpx

Efektyvus kojos traumų gydymas

Kojos traumos – nemalonios ir skausmingos, apribojnčios mūsų veiksmus ir darbus. Dažnai kojos traumos patiriamos sporto metu, atliekant įvairius pavojingus darbus. Ypatingai traumų rizika padidėja šaltuoju metų sezonu, kuomet daugelis paslysta ant slidžios dangos. Kojų traumų yra įvairių – nuo patempimų iki raiščių ar čiurnos plyšimų, ar kaulų lūžių. Kiekviena trauma reikalauja atidaus dėmesio ir rūpesčio, norint kuo greičiau pasveikti. Apie patirtas kojų traumas pasakoja gyd. ortopedas-traumatologas Laurynas Mažeika.

Ką daryti patyrus traumą?

Gyd.ortopedas – traumotologas L. Mažeika atkreipia dėmesį, kad pirmasis žingsnis turėtų būti patirtos traumos įsivertinimas. Jeigu jaučiate, kad skausmas yra itin didelis, negalite valdyti tam tikros vietos, stenkitės nejudėti ir laukti pagalbos. „Jeigu galite valdyti koją, tačiau jaučiate skausmą, visų pirmą apžiūrėkite pažeistą vietą, jeigu reikia, išgerkite vaistų nuo skausmo. Dažniausiai patemptos kojų vietos nereikalauja didesnio gydymo, ir atsistato per 1 -2 savaites. Tačiau, jeigu abejojate, visuomet kreipkitės į medikus“, – sako Gyd.ortopedas – traumotologas L. Mažeika

Kada reikia kreiptis pagalbos į medikus?

Gyd.ortopedas – traumotologas L. Mažeika pataria, kad kreiptis pagalbos į medikus reikia tuomet – kada nesate tikri dėl patirtos traumos rimtumo, taip pat, jeigu skausmas ar patinimas lydi gana ilgą laiką. Kai patiriamos didesnės traumos į medikus reikia kreiptis netrukus, kurie apžiūrės traumą ir paskirs gydymą, jeigu trauma rimta, gali tekti tą vietą gipsuoti, dėvėti skirtus įtvarus, kuriuos įsigyti galite specialiuose ortopedijos centruose, kuriuose kvalifikuoti ortopedai – traumatologai padės išsirinkti reikiamą techniką jūsų patirtai traumai.

Kojų traumos gydymas

„Gydymas priklauso nuo pačios traumos sunkumo, kiekvienas atvejis yra individualus“, – sako Gyd.ortopedas – traumotologas L. Mažeika. Pasak jo, gydymas gali užsitęsti nuo savaitės iki kelių mėnesių. Svarbu nelaukti ir pajutus nemalonius pojūčius po traumos, besitęsiantį skausmą, kreiptis į medikus. Gyd.ortopedas – traumotologas L. Mažeika pataria, kad patyrus įvairias traumas reiktų kreiptis į ortopedijos centre dirbančius traumatologus, kurie atliks apžiūrą, padarys visus reikiamus tyrimus, įvertins traumą ir paskirs efektyviausią ir individualų gydymą, bei tam gydymui skirtą įrangą ar kitus medikamentus.

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00