fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Akių ligų tyrimai

Oftalmologų (akių ligų gydytojų) tyrimai skirti akių būklei ir patologijai įvertinti:

Akinių parinkimas – esant bet kokiai refrakcijos ydai, reikalingi akiniai. Jie parenkami naudojant bandomuosius rėmelius, į kuriuos sudedami reikalingi stiklai, arba specialiais aparatais – foropteriais. Parinkus akinius, išrašomas receptas, kuriame nurodomas atstumas tarp vyzdžių centrų. Koreguojamųjų akinių parinkimo kokybė tikrinama specialiais testais.
Akispūdžio matavimas. Akispūdis – tai akyje esančių skysčių vidaus spaudimas. Jis priklauso nuo skysčio gamybos ir nutekėjimo pusiausvyros. Normalus akies spaudimas svyruoja nuo 10 iki 20 mmHg. Akispūdžio pakitimai būdingi daugeliui ligų. Nuo 40 metų akispūdis turi būti profilaktiškai matuojamas kasmet. Akių spaudimas matuojamas tonometrais.
Akių dugno tyrimas – oftalmoskopija. Tai svarbus tyrimas nustatant akies regos nervo ir tinklainės uždegiminius, degeneracinius ar kraujotakos sutrikimus. Taip pat būtina apžiūrėti akių dugną sergantiems cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, esant galvos smegenų pakitimams ir kitoms ligoms. Akių dugną galima apžiūrėti įvairiomis priemonėmis, tačiau visada prieš tai reikia išplėsti vyzdį. Dėl plataus vyzdžio kurį laiką gali būti sutrikęs matymas, sunkiau matyti iš arti.
Apžiūra plyšine lempa – biomikroskopija. Tai labai tobulas ir pagrindinis akies tyrimo metodas. Tiriant akį plyšine lempa, gaunami akies skaidriųjų terpių optiniai pjūviai, vaizdas padidinamas 5-60 kartų. Taip apžiūrimos visos akies struktūros ir nustatomi smulkiausi pakitimai.
Refrakcijos nustatymas – tai akies optinės sistemos laužiamosios galios ir akies ašies ilgio santykio nustatymas. Paprastai tariant, šiuo tyrimu nustatoma, ar akis normaliai mato, ar yra refrakcijos yda (trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas). Akies laužiamoji galia matuojama dioptrijomis. Tyrimas atliekamas kompiuteriniu aparatu nesiliečiant prie akies. Mažiems vaikams refrakcija nustatoma specialiomis skiaskopinėmis liniuotėmis.
Regos aštrumo įvertinimas – nustatoma, kiek žmogus mato į tolį. Regos aštrumas matuojamas santykiniais dydžiais. Normalus regos aštrumas yra 1,0. Tai reiškia, kad žmogus mato 100 procentų. Regos aštrumui tirti naudojamos lentelės, kuriose yra keletas eilių ženklų – raidžių, skaičių, žiedų su spragomis, daiktų piešinių ir kt. Tiriama kiekviena akis atskirai. Regos aštrumas kinta priklausomai nuo žmogaus amžiaus. Nuo šio tyrimo prasideda visas akių tyrimas.