fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 11

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Alergenų tyrimai

Alergija – tai labai jautri organizmo reakcija alergenams, kurie kitiems nesukelia jokios reakcijos. Organizmas supranta, kad tam tikros dalelės, pavyzdžiui, žiedadulkės, pelėsis, kailis ir panašiai, yra grėsmingi svetimkūniai ir kovoja su jais. Alergija gali būti sezoninė – pasireiškianti tam tikru sezonu, pavyzdžiui, pavasarį alergiją sukelia žydinčių medžių ir kitų augalų žiedadulkės, ir nuolatinė – trunkanti visus metus, pavyzdžiui, alergiją sukelia namų dulkių erkės, naminiai gyvūnai, pelėsis.

Alergija gali skirtis intensyvumu, rūšimi (įkvepiama alergija, alergija maisto produktams, odos alergija ir vabzdžių įgėlimų sukeliama alergija). Žmonės dažnai nežino apie savo alergiją, o pajutus simptomus ieško tam tikros ligos net nesusimąstydami, kad juos vargina alergija. Todėl patariama atlikti alergenų tyrimus.

Tyrimus alergijai nustatyti patariama atlikti, jei jus vargina sloga, nosies ir akių niežulys ir užgulimas, čiaudulys, nuovargis, galvos skausmas, taip pat jaučiate šiuos požymius, tačiau nekarščiuojate, o čiaudite greitai ir serijomis, taip pat niežti ausis ir gerklę, jei jus vargina skaidrios ir vandeningos gleivinės išskyros, nosis, ausys ir gerklė kaista arba tirpsta, atsiranda įvairūs paraudimai, o simptomai tęsiasi ilgiau nei savaitę.

Alergenų tyrimai atliekami dviem būdais:

  • Kraujo tyrimas alergijai nustatyti – kraujo tyrimo alergijai nustatyti metu paimamas veninio kraujo mėginys ir ištyrus laboratorijoje stebimas antikūnų imunoglobulinų E (IgE) pagausėjimas kraujyje, kuris pasireiškia esant alergijai ir parodo organizmo atsaką į alergenus. Kraujo tyrimas alergijai nustatyti yra greitas ir informatyvus metodas, taip pat neskausmingas.
  • Informatyvesnis už kraujo tyrimą alergijai nustatyti metodą yra alerginis odos lopo testas, kuris atliekamas ant nepažeistos odos, dažniausiai nugaros srityje, užklijuojant specialių hipoalerginį pleistrą su duobutėmis, kuriose yra tam tikrų alergenų. Pleistras paliekamas trims paroms, o jį pašalinus stebima bei įvertinama reakcija, kuri įvyko ant odos nuo tam tikro alergeno. Šis tyrimas yra ypač saugus, neskausmingas ir informatyvus nustatant alergijos sukėlėjus.

Tyrimai bus tikslesni, jei prieš juos atliksite alergijai paūmėjus, todėl prieš tai patariama daugiau pabūti lauke, turėti kontaktą su gyvūnais, pelėsiu, valgyti įvairesnį maistą. Kito specialaus pasiruošimo tyrimams nereikia. Šie tyrimai nuo alergijos leis jums sužinoti jūsų alergijos sukėlėjus ir palengvinti simptomus.