fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Maisto netoleravimo testas

Kas yra maisto netoleravimas?

Dietologai maisto netoleravimą apibūdina kaip neigiamą organizmo reakciją į produktus, kuriuos valgome, pasireiškiančią lėtiniais, užslėptais uždegiminiais ir imuniniais sutrikimais. Kiekvienas renkamės tokius maisto produktus ir gėrimus, kurie labiausiai patinka, tačiau gali būti, kad kai kurių produktų organizmas nesugeba įsisavinti produkte esančių maisto medžiagų ar pernelyg jautriai į tokias medžiagas reaguoja.

Kai kankina bėrimai ar kitos odos problemos, nuo seno yra galvojama,  kad tai – alergija. Bet ar visada tai yra tiesa? Vokietijos mokslininkai sukūrė naują technologiją, padedančią ištirti maisto produktus, kurių žmogaus organizmas netoleruoja, bet nėra jiems alergiškas. Šis tyrimas vadinamas maisto netoleravimu.

Maisto netoleravimas yra labai dažnas reiškinys. Manoma, kad kas antras žmogus turi šią problemą, tačiau dažniausiai apie tai nesusimąsto. Apsunkimą po valgio, virškinimo sutrikimus aiškina persivalgymu, galvos skausmą ar net migreną slopina vaistais, odos ligas šalina tepalais, o su nuolatiniu nuovargiu ir nutukimu tiesiog susitaiko. Žmonės šių problemų nesusieja su vartojamu maistu  todėl, kad sveikatos sutrikimai pajaučiami ne iš karto. Jie gali pasijausti net po 72 valandų! Tada kankina arba virškinimo sutrikimai, arba skrandžio ir žarnyno problemos, arba galvos skausmai, migrena, arba odos ligos, arba bendras nuovargis ir silpnumas, arba nemažėja svoris ir pan.

Ar maisto netoleravimas ir alergija yra tas pats?

Nereikėtų painioti maisto netoleravimo ir alergijos maistui. Maisto netoleravimas, priešingai nei alergija, iš karto nepasireiškia – jo požymiai gali išryškėti po kelių dienų ar dar vėliau.

Kodėl sergantiems lėtinėmis ir periodiškai pasikartojančiomis ligomis rekomenduojama atlikti maisto netoleravimo testą?

Sergant lėtinėmis ir periodiškai pasikartojančiomis ligomis nepakanka vien tik vartoti vaistus, mažinančius ligos simptomus. Norint pasveikti, reikia nustatyti tikrąsias ligos priežastis, o viena iš galimų priežasčių – maisto netoleravimas. Kurie maisto produktai mūsų organizmui tinka, o kurių reikėtų vengti, nustatoma atliekant maisto netoleravimo testą. Norėdami daugiau sužinoti, koks yra maisto netoleravimo testas, kaina Šiauliuose, susisiekite ir papasakosime plačiau.

Kodėl lieknėjantiems rekomenduojama atlikti maisto netoleravimo testą?

Jeigu laikotės dietos, renkatės nekaloringą maistą, stengiatės valgyti mažomis porcijomis, vengiate užkandžiauti vakarais, o svoris vis tiek nekrenta, gali būti, kad vartojate netinkamą maistą. Tokiais atvejais, kai pasibaigus dietai pasireiškia „yo – yo“ efektas t. y. sugrįžta visi numesti kilogramai arba priaugate dar daugiau svorio taip pat kaltas netinkamas maistas.

Kompiuterinis maisto netoleravimo testas labai naudingas laikantis dietos, norint atsikratyti antsvorio, nes papildomi kilogramai linkę kauptis organizme, kuris prastai įsisavina maistą. Išsiaiškinus, kokių produktų organizmas nepriima ir jų atsisakius, rezultatai pajuntami per stebėtinai trumpą laiką.

Klinikos specialistai yra pastebėję, kad pradėję maitintis pagal rekomenduotą mitybos planą, pacientai džiaugiasi ne tik pastebimai dailėjančiomis kūno linijomis, bet ir gražesne bei lygesne oda, geresne nuotaika, energijos antplūdžiu. Norintiems sulieknėti klinikos dietologai gali parengti specialų mitybos planą, kad dieta būtų lengvai pakeliama. Laikantis šių rekomendacijų prarastas svoris nesugrįžta.

Individualios mitybos rekomendacijos

Maisto netoleravimo testas kartais gali atskleisti netikėtų faktų. Pavyzdžiui, jūs labai mėgstate paukštieną, o testas parodo, kad organizmas jos netoleruoja. Kiekvieną rytą pradedate puodeliu kavos su pienu? Gali būti, kad ir kava, ir pienas organizmui – nepriimtini. Dėl maisto netoleravimo kartais tenka atsisakyti net lietuviškų obuolių ar daržovių.

Pakeisti nusistovėjusius mitybos įpročius, be abejo, nėra lengva. Todėl kartu su testo išvadomis klinikos specialistai pateikia ir rekomendacijas, kad būtų kuo lengviau pereiti prie kito režimo. Pasitaiko, kad nustojus vartoti netinkamą produktą, organizmas išsivalo ir maisto toleravimas pasikeičia, tad draustą produktą vėl galima pradėti saikingai vartoti.

ImuPro tyrimu iš kraujo ištiriama organizmo reakcija į maisto produktus, kurių nevartojant  galima greitai atsikratyti nuolat varginančių sveikatos, odos, virškinimo, viršsvorio problemų ir pagerinti bendrą organizmo būklę be didelių pastangų.

Nevartojant netoleruojamų maisto produktų, vos per kelias savaites matomi ryškūs sveikatos pokyčiai.

 

KAS YRA IMUPRO?

ImuPro tyrimas yra gerai žinomas vokiečių produktas ir vienas iš rinkos lyderių pasaulyje. ImuPro tyrimas ištiria IgG kiekį kraujyje, konkretiems maisto produktams. Šis tyrimas vadinamas maisto netoleravimu. Vokietijoje tyrimas atliekamas nuo 2000 metų. Daugiau nei 40 šalių visame pasaulyje sėkmingai atlieka šį tyrimą. Vokietijoje atliekama apie 6000 tyrimų per mėnesį. 1996 m. R-Biopharm kokybės valdymo sistema buvo sertifikuota pagal tarptautinį standartą ISO 9001. 2003 metais bendrovė gavo ISO 13485 kokybės valdymo sertifikatą. R-Biopharm turi ilgametę patirtį alergijos (I ir III tipo) ir kitose srityse. Siūlo įvairius tyrimus IgE ir IgG nustatymui iš žmogaus serumo bei kapiliarinio kraujo. Visi bandymai įteisinti ir pažymėti CE ženklu. Dėl to reagentai ir plokštelės atitinka aukščiausius kokybės standartus. Kasmet atliekami tarp laboratoriniai tyrimai, siekiant užtikrinti nuoseklumą ir kokybę.

ImuPro tyrimo esmė – imunofermentinės (IFA) analizės metu nustatomi specifinių IgG antikūnų kiekis, konkretiems maisto produktams. Tyrimas atliekamas ELISA metodu.

ImuPro tyrimas atliekamas RIDASCREEN Spec. IgG Foodscreen reagentais, kurie vieninteliai pasaulyje kalibruoti pagal Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO TPG 67/86 for human IgG) rekomendacijas.

ImuPro tyrimui imamas veninis kraujas. Prieš atliekant tyrimą nebūtina specialiai pasiruošti – galima valgyti, gerti, naudoti kosmetiką, vartoti medikamentus. Tyrimo rezultatams tai įtakos neturės.

ImuPro galima atlikti vaikams nuo 2 metų amžiaus.

Jaunesniems vaikams tyrimo atlikimas nėra tikslingas, nes IgG1, IgG2, IgG3 antikūnai į vaikučio organizmą patenka per placentą (nėštumo metu) ir per motinos pieną (maitinant mamos pienu). Šie antikūnai išlieka vaiko organizme apie 2 metus. Jei kūdikis maitinamas mamos pienu iki 1 metų, tuomet vaiko organizme antikūnai išlieka iki 3 metų, todėl užtenka tyrimą atlikti tik mamai. Jei kūdikis nebuvo maitinamas mamos pienu, o gavo tik mišinukus, tuomet IgG antikūnai vaiko organizme išlieka iki 2 metų amžiaus. (alergologas-imunologas A.Popovich)

ImuPro tyrimą jau penkerius metus atlieka viena pažangiausių ir patikimiausių medicinos laboratorijų Lietuvoje UAB Medicina practica laboratorija. Galutiniai duomenys gaunami per 10 -15 darbo dienų (kartais ir greičiau).

2013 metais buvo įkurta Tarptautinė ImuPro mokslinė patariamoji taryba, sudaryta iš gydytojų ir mokslininkų komiteto. Šis komitetas suburtas iš septynių pasaulio šalių: Prancūzija, Šveicarija, Ispanija, Vokietija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Lenkija. Komiteto vadovas dr. Camille Lieners. Valdybos nariai turi dešimtmetę patirtį atliekant ImuPro tyrimą. Kas dvejus metus ši mokslinė taryba susirenka aptarti naujoves bei atliktus mokslinius tyrimus IgG nustatyme bei alergijos diagnostikoje ir kitomis temomis susijusiomis su imunologija. Dalijamasi patirtimi ir geriausiais praktikos pavyzdžiais, taip siekiant pagerinti diagnostiką ir pagalbą pacientams ir nuolat tobulinti mūsų ImuPro tyrimo atlikimą.

Galima rinktis ir atlikti:

ImuPro Screen (22 maisto produktai) – individualus maisto netoleravimo tyrimas, sudarytas iš pagrindinių 22 maisto produktų.

ImuPro Basic (90 maisto produktų) – maisto netoleravimo tyrimas, sudarytas iš 90 pagrindinių maisto produktų. Tai tie produktai, kuriuos dažniausiai vartoja žmogus kiekvieną dieną.

ImuPro Complete (270 maisto produktų + Candida) –  maisto netoleravimo tyrimas, sudarytas iš 90 pagrindinių maisto produktų, vartojamų kiekvieną dieną, 90 alternatyvių maisto produktų ir 90 ekskliuzyvinių maisto produktų (dažikliai, saldikliai, konservantai).