fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Karpų šalinimas azotu

Karpų šalinimas azotu Šiauliuose – tai šiuolaikiška, maksimaliai tausojanti aplinkinius audinius ir itin efektyvi karpų šalinimo procedūra.

Kas yra karpos ir kodėl jas reikia šalinti?

Karpos, dažniausiai, yra labiau estetinė problema. Ypač, kai jos išveši matomose kūno vietose ir ne retai ne po vieną, o net po kelias. Taip yra todėl, kad karpos – tai virusinė, žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukelta liga. Būtent todėl nešalinamos ar neteisingai šalinamos ir nuolat pažeidžiamos karpos yra linkusios plisti.

Kai karpos pradeda augti ant rankų, padų, kirkšnyse ar pažastyse, jos ima kelti ir nemalonius pojūčius: spaudžiant jaučiamas skausmas, dūrimas, nuolatinis dirginimas. Pado karpos kartais būna tokios didelės ir skausmingos, kad žmogus vos gali paeiti, o dauguma specialistų jas vis dar gali supainioti su nuospaudomis ar pentinu. Deja, pastarųjų gydymo būdai nepašalina karpos ir mažai pagerina paciento būklę. Tokiu atveju karpą būtina šalinti, jei norima grįžti į pilnavertį gyvenimą ir vaikščioti nejaučiant skausmo.

Kaip atliekamas karpų šalinimas azotu?

Pirmiausia Jus konsultuos gydytojas dermatologas ar dermatovenerologas. Tik po gydytojo apžiūros Jums bus sudarytas tikslus gydymo planas ir įvertinta, kiek karpos šalinimo procedūrų gali reikėti (paprastai sudėtingesniems atvejams užtenka 3-6 procedūrų).

Karpos šalinimui iš anksto pasiruošti nereikia. Jei gydytojas matys, kad reikalinga, Jums bus panaudota vietinių anestetikų ir pagal gydytojo numatytą ekspozicijos laiką karpa bus šaldoma skystu azotu. Procedūros metu gali būti jaučiamas švelnus dilgčiojimas. Kadangi pati karpa nervinių galūnių neturi, dažniausiai pacientai jaučia tik prisilietimą ar vėsumą. Po procedūros karpos vietoje gali susidaryti vandeninga pūslė ar tamsus šašas, gali likti ir nedidelė žaizdelė. Visas odos priežiūros rekomendacijas po procedūros Jums suteiks gydytojas bei paskirs kito vizito datą. Pradėjus šalinti karpą labai svarbu atlikti visas procedūras, nes ne visiškai pašalinta karpa linkusi ataugti ir plisti.

Kuo karpų šalinimas azotu pranašesnis už kitus būdus?

Jei Jūsų pagrindinis tikslas yra tik karpos nebuvimas, visi karpos šalinimo būdai Jums suteiks šį rezultatą. Tačiau, jei norima išvengti po karpos šalinimo liekančio rando, maksimaliai išsaugoti aplinkinius audinius, turėti kuo trumpesnį gijimo periodą mes siūlome atlikti būtent karpos šalinimą azotu. Kitaip nei pjūvio ar lazerinės intervencijos metu, naudojant skystą azotą galima itin kruopščiai atlikti aplikaciją net ant mažiausių karpų, todėl nepažeidžiami aplinkiniai audiniai ir sumažėja randėjimo tikimybė.  Tinkamai parinktas ekspozicijos laikas leidžia kontroliuoti ir audinių pažeidimo gylį tam, kad būtų veikiama tik karpa, o po ja esantys gilieji audiniai liktų nepažeisti. Tai taip pat sumažina randų tikimybę. Be to, kadangi karpa azotu šalinama po truputį, dažniausiai pacientai beveik nejaučia diskomforto gijimo metu ir gali dirbti bei gyventi pilnavertį gyvenimą.

Mūsų klinikoje dirba aukštą kvalifikaciją turintys gydytojai dermatovenerologai Šiauliuose, kurie nuolat dalyvauja įvairiuose mokymose bei konferencijose tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Gydytojai dermatovenerologai mūsų klinikoje ne tik šalina karpas, tačiau atlieka dermatoskopiją bei kitas diagnostines procedūras, taiko įvairius gydymo metodus ir visokeriopai rūpinasi Jūsų sveikata.