fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Papilomų šalinimas

Papiloma – tai virusinis odos susirgimas, pasireiškiantis odos išaugėlėmis, kabančiomis ant plonos kojelės. Šie odos dariniai dažniausiai paplitę kaklo, krūtinės, pilvo, pažastų srityse, taip pat ant akių voko, gali atsirasti po krūtimis arba ant lytinių organų. Jie plinta labai greitai, atrodo neestetiškai, o svarbiausia – sukelia nepatogumų, jei yra nuolat spaudžiami drabužių, kliūna skutantis ir panašiai.

Papilomas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija. Virusas perduodamas lytiniu keliu, per tiesioginį kontaktą. Tačiau ne visada užsikrėtus ŽPV atsiranda papilomų, o maždaug trečdaliui jos išnyksta savaime, be jokio specialaus papilomų gydymo. Tačiau, jei laukti nenorite arba, jei papilomos neišnyksta savaime, greičiausias ir efektyviausias būdas jas pašalinti yra papilomų šalinimas lazeriu.

Prieš atliekant papilomos šalinimą būtina atlikti dermatoskopiją – odos darinių tyrimą, tame tarpe ir papilomos. Papiloma gali būti gerybinė arba piktybinė (ikivėžinė, vėžinė), todėl prieš papilomos šalinimą klinikos dermatologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą naujausiu dermatoskopu. Tai – pažangiausias gerybinių, ikivėžinių ir piktybinių odos darinių tyrimo metodas. Atlikus tyrimą ir nustačius, kad papiloma yra gerybinė atliekamas šalinimas lazeriu. Piktybiniai odos dariniai gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Papilomų naikinimas yra atliekamas naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu, kuris užtikrina greitą procedūrą ir puikų estetinį rezultatą. Net 95 % atvejų po procedūros nelieka jokių žymių ir randų, o likusiais 5 % atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerio terminis odos pažeidimas yra labai mažas, todėl ir randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika yra maža. Toks papilomų gydymas yra neskausmingas arba sukeliantis minimalų diskomfortą, tačiau nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus, nes procedūra yra labai trumpa ir greita, užtrunka vos kelias minutes.

Procedūra MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG lazeriu yra švelnus, veiksmingas ir kliniškai patvirtintas gydymo metodas. Odos dariniai pašalinami profesionaliai, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Ši švelni gydymo technika užtikrina greitą naujos, sveikos ir švelnios odos atsinaujinimą. Dažniausiai užtenka vos vienos lazerinės procedūros, kad papiloma būtų pašalinama visiems laikams be atsinaujinimo rizikos, o gijimo procesas kaip niekada paprastas – naudojamas tik kremas ir pleistras.