fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 11

Bendri:

  • 8 (41) 41 50 45
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Endodontinis dantų gydymas

Kas yra endodontinis gydymas ir kada jis reikalingas?

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas. Tam gali būti daugybė tokių priežasčių, kaip gilios kariozinės ertmės, daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje, danties skilimai, lūžiai ir panašios problemos.

Pažeidus pulpą dantis praranda gyvybingumą, nes žūsta kraujagyslės ir nervai. Kitaip tariant, dantis netenka inervacijos – ypatybės, susiejančios nervą turintį audinį su centrine nervų sistema. Jei pulpos uždegimas ar infekcija negydomi, tai lemia nuolatinį ir vis stiprėjantį skausmą ar net pūlinio susiformavimą. O bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų, tokiu būdu sukeldamos gana rimtą problemą – šalia pulpos esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Laiku nesusirūpinus ir tinkamai negydant, šis susirgimas ūmėja, o ilgalaikėje perspektyvoje dantį tenka tiesiog pašalinti. Endodontinis kanalų gydymas pailgina tokių probleminių dantų ilgaamžiškumą.

Endodontinio gydymo eiga

Endodontinis gydymas yra procesas, kuris vyksta etapais, tad reikia nusiteikti, kad vieno apsilankymo pas gydytoją nepakaks. Visų pirma, profesionalios odontologinės apžiūros metu gydytojas odontologas įvairiais testais ir rentgenu įvertins danties būklę. Vėliau bus pasitelkiamas mechaninis ir cheminis kanalų valymas, kurio metu yra pašalinama pulpa. Mechaninis kanalų valymas (kaip ir dantų priežiūra apsiribojanti tik dantų šepetėliu), iki galo nepanaikina infekcijos. Dėl šios priežasties jis derinamas su kanalų irigavimu. Jo metu naudojami cheminiai tirpalai. Kad poveikis būtų geresnis, cheminiai tirpalai aktyvinami ultragarsu. Atlikus procedūrą, kanalai yra hermetiškai užveriami plombine medžiaga.

Nors šiuolaikinės technologijos medicinos srityje sparčiai žengia į priekį bei leidžia gydytojams atlikti itin sudėtingas procedūras, reikėtų nepamiršti, kad sėkmingas dantų gydymas Šiauliuose priklauso ir nuo tampraus paciento bendradarbiavimo su gydytoju. Todėl po endodontinio gydymo rekomenduojama toliau palaikyti ryšį su gydytoju, reguliariai apsilankant patikrai, bei stebėti dantį bent 3–4 metus.

Kodėl verta endodontinį gydymą atlikti pas mus?

Endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas yra ypač sudėtingas. Jis reikalauja didelės patirties bei atidaus darbo. Procedūrų metu naudojamos itin kokybiškos medžiagos bei instrumentai, kartais specialūs optiniai prietaisai, skirti profesionaliam kanalų valymui. Mūsų klinikoje endodontinio dantų gydymo paslauga teikiama panaudodami pačias naujausias technologijos, kurios šią dieną yra naudojamos endodontiniame gydyme.

SENOJO BOKŠTO KLINIKA specialistai Jums atliks profesionalų endodontinį arba dantų šaknų kanalų gydymą. Mūsų klinikos odontologai, jei tik įmanoma, visada stengiasi išsaugoti kliento dantį, o kaip rodo patirtis – pergydyti dantys gali puikiai funkcionuoti net visą gyvenimą.