fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Terapinis dantų gydymas

Periodontitas – tai dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas. Šio susirgimo metu pažeidžiamas periodonto raištis, atsiranda dantenų kišenės, kuriose kaupiasi bakterijų apnašos, akmenys. Paspaudus dantenas išbėga pūlingas sekretas. Negydant dantys pradeda judėti. Periodontitas gydomas pirmiausia pašalinant minkštą apnašą ir akmenis. Uždegimui sumažėjus, vėl matuojamos dantenų kišenės. Jeigu kišenės yra 5 mm ir daugiau reikalingas chirurginis periodontito gydymas.

Gydymo esmė – pašalinti akmenis, esančius po dantenomis, pašalinti uždegiminius audinius. Kartais ištirpusio kaulo vietas galima atstatyti natūraliu kaulu arba kaulo pakaitalu.

Periodonto ligos  gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Kai kurie žmonės jau nuo 18 metų gali pastebėti periondo ligų požymius, o vyresni kaip 35 metų net 75 % žmonių serga periodonto ligomis. Dažniausiai jos prasideda be skausmo, dantenų kraujavimu valant dantis. Gingivitas – tai dantenų uždegimas, pasireiškiantis dantenų kraujavimu. Laiku negydant, gingivitas pereina į sunkesnę formą – periodontitą. Gydant gingivitą pakanka profesionalios burnos higienos.

Plombavimas – tai pažeistų danties audinių atstatymas, sugrąžinant prarastą formą, funkciją ir estetiką. Naudojant šiuolaikines plombines medžiagas galima atkurti natūralią danties formą ir spalvą. Populiariausios dantų restauravimui naudojamos medžiagos yra šviesoje kietėjantys kompozitai. Šios plombos pasižymi puikiomis fizinėmis savybėmis, gera estetika ir ilgaamžiškumu. Plombuojant šviesoje kietėjančiais kompozitais, atkuriami visi dantis sudarantys sluoksniai, atstatomos anatominės danties paviršiaus struktūros (gumburai, vagelės), suformuojamas geras kontaktas su kitais dantimis, todėl dantis atrodo natūraliai ir normaliai funkcionuoja.

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija)

Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Šio gydymo tikslas – sunaikinti ten esančius mikroorganizmus ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Ją gali sukelti gilus ėduonis, daugkartinės dantų gydymo procedūros, danties įtrūkimas ar skilimas.
Pulpą sudaro nervai, kraujagyslės ir jungiamasis audinys. Infekcijai juos pažeidus dantį gali skaudėti, jis supūliuoja, kraujagyslės ir nervai žūva, tad dantis tampa negyvas. Be to, bakterijos patenka į aplinkinius audinius, apie infekuotą dantį formuojasi pūlingas židinys, tai gali privesti prie rimtesnių komplikacijų. Negydant, tirpsta žandikaulio kaulas.
Kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralų dantį. Sėkmingai išgydytas dantis dažniausiai toliau gyvuoja, o nuolat tobulėjant endodontinio gydymo metodams dantys šalinami vis rečiau. Dažniausiai galima gydyti visus dantis – labai retai danties kanalai yra nepraeinami. Tad prieš raunant dantį būtinai pasikonsultuokite su naujausius endodontijos pasiekimus išmanančiu mūsų klinikos gydytoju.

Svarbu žinoti

Jei jaučiate skausmą, ilgai trunkantį jautrumą karščiui ar šalčiui, nemalonius pojūčius kramtant, dantenų patinimą, pastebite danties spalvos pakitimą – tai požymiai, kad gali būti pažeisti danties kanalai ir reikalingas endodontinis gydymas. Beje, kartais jokių nemalonių simptomų gali net nebūti.

Kanalų gydymo procedūra

Gydytojas odontologas atlikęs radioviziogramą iškart įvertina danties būklę. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas endodontinis gydymas dažniausiai būna sėkmingas. Jo trukmė priklauso šaknies kanalo pažeidimo sunkumo.
Gydant dantis nuskausminamas, izoliuojamas nuo seilių. Atvėrus danties vainiko viršų kruopščiai pašalinama uždegiminė pulpa, jei šaknies kanale yra infekcijos židinys, jis gydomas medikamentais. Išgydytas kanalas steriliai išvalomas ir hermetiškai užplombuojamas pripildant jį specialios plombinės medžiagos – gutaperčos. Ji lengvai įteka net į smulkiausias kanalo atšakas, todėl kanalą užpildo itin saugiai. Ertmė danties vainike užplombuojama nuolatine plomba. Po to reikia atstatyti danties vainiką restauracine medžiaga ar vainikėliu. Endodontiškai gydytus dantis patariama protezuoti, kad jie būtų tvirtesni.

Danties kanalai anksčiau buvo plombuojami ne tokiomis tinkamomis ir biologiškai suderintomis medžiagomis, nebuvo atliekama tinkama rentgeno diagnostika, todėl neretai juos tenka gydyti iš naujo, iš kanalo pašalinant jame esančią plombinę medžiagą.