fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Bendri:

  • 8 (41) 55 34 18
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia senojo TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Dermatovenerologai

Ligos, infekcijos, odos dariniai

Kokias ligas gydo gydytojas dermatovenerologas?
Gydytojas dermatovenerologas gydo odos, gleivinės, nagų ir plaukų ligas, lytiniu keliu plintančias infekcijas. Dalis odos, gleivinės, nagų, plaukų ligų jų yra įgimtos, tačiau jas provokuoja ir didėjanti aplinkos tarša, cheminės medžiagos įvairiuose gaminiuose, tarp jų konservantai maisto produktuose, ir įtampa, stresas. Įtakos turi ir netinkami higienos įpročiai. Dar viena priežastis – nesaikingas buvimas saulėje, nenaudojamos ar naudojamos netinkamai apsauginės priemonės.

Kokios odos ir gleivinės ligos labiausiai paplitusios?
Labiausiai paplitusios odos ir gleivinės ligos yra grybelinės odos ir nagų infekcijos, aknė, atopinis, kontaktinis ir seborėjinis dermatitas, egzema, žvynelinė. Visoms joms būdingi įvairių tipų bėrimai, odos sausumas ir jautrumas, niežėjimas, šerpetojimas, skausmas, uždegiminiai procesai – paraudimas, patinimas, gali atsirasti pūslelių, žaizdelių, opelių, įtrūkimų, erozijų, eritemų, šašų.

Kokios lytiniu keliu plintančios infekcijos pasitaiko dažniausiai?
Dažniausiai nustatomos lytiniu keliu plintančipos infekcijos yra gonorėja ir chlamidozė, rečiau – sifilis. Taip pat žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – virusų sukelta, kontaktiniu lytiniu keliu plintanti liga, kuri gali pažeisti odą ir gleivinę. Lytiniu keliu plintančioms infekcijoms priskiriamas ir ŽIV virusas, pažeidžiantis imuninę sistemą.

Kada rekomenduojama dermatovenerologo konsultacija?    
Į gydytoją dermatovenerologą reikėtų kreiptis, jei atsirado neaiškių odos bėrimų, naujų pigmentinių darinių, taip pat darinių, kurių spalva, forma ir dydis keičiasi. Žmonės dažnai nesureikšmina pirmųjų simptomų ir neskuba ieškoti pagalbos, kreipiasi į gydytoją dermatovenerologą tik tada, kai būklė paūmėja, pablogina gyvenimo kokybę, atsiranda komplikacijų. Kuo anksčiau pacientai atvyktų pasikonsultuoti su šiuo specialistu, tuo greičiau būtų „pagauta“ ir pradėta gydyti ar suvaldyta, kad neprogresuotų, liga.

Diagnozavimas ir gydymas

Kokius tyrimus atlieka gydytojas dermatovenerologas?
Vienas dažniausiai atliekamų tyrimų – odos lopo testas. Tyrimo metu ant nepažeistos paciento odos, dažniausiai nugaros srityje, 48 valandoms užklijuojami specialūs hipoalerginiai pleistrai su talpomis, į kurias įdėtas nedidelis kiekis tam tikrų alergenų – vienu metu galima uždėti nuo 20 iki 60 medžiagų. Reakcija įvertinama 2 kartus: po 48 val. nuėmus pleistrą ir dar po paros, praėjus iš viso 72 val. Tada palyginami po pirmojo ir antrojo vertinimo gauti rezultatai.

Kitas svarbus tyrimas – dermatoskopija. Tai neinvazinis odos pažeidimų tyrimas, kurio metu specialiu aparatu dermatoskopu išdidinamas odos vaizdas ir matomos jos mikrostruktūros, nepastebimos plika akimi. Dermatoskopija padeda atskirti gerybinius odos navikus nuo piktybinių. Ji naudojama apgamams, kitiems odos dariniams tirti. Dermatoskopas leidžia detaliau įvertinti apgamo ar kito odos darinio struktūrą, spalvą, formą, kitus svarbius paramentrus.

Odos biopsija su histologiniu ištyrimu atliekama atsiradus pokyčiams odoje, norint patikslinti diagnozę ar pašalinus darinį. Biopsija padeda diagnozuoti melanomą, bazalinių ląstelių karcinomą, plokščialąstelinį odos vėžį, odos limfomą ir kitas odos ligas. Mikroskopiniai tyrimai ir pasėlis naudojami įtariant grybelinę infekciją, mikroskopinis tyrimas parodo, ar grybelis yra, ar ne, o pasėlio tyrimas padeda nustatyti grybelio rūšį. 

Kokias gydomąsias procedūras atlieka gydytojas dermatovenerologas?
Gydytojas dermatovenerologas šalina gerybinius odos darinius lazeriu arba chirurginiu būdu su histologiniu ištyrimu. Taip pat atliekamos kitos lazerinės dermatologijos procedūros: šalinamas veido raudonis ir pavienės kraujagyslės, odos frakcinis atjauninimas, lazerinis pilingas, gydoma aknė, randai. Padidėjęs lokalus prakaitavimas gydomas botulino toksino injekcijomis. Jos stabdo mediatoriaus acetilcholino sekreciją nervų galūnėlėse, taip blokuodamos nervinio impulso perdavimą prakaito liaukoms, kurios dėl to nustoja išskirti prakaitą.

Estetinė dermatovenerologija

Kokias estetines odos problemas gali padėti išspręsti gydytojas dermatovenerologas?
Gydytojas dermatovenerologas konsultuoja pacientus dėl įgimtų ar įgytų dėl ligų, traumų, senėjimo estetinių odos, nagų ir plaukų pažeidimų. Su amžiumi, dėl žalingo aplinkos poveikio, taršos, tam tikrų įpročių oda praranda skaistumą, elastingumą, stangrumą, išsausėja, atsiranda raukšlelės, pigmentinės dėmės ir kiti odos pakitimai, formuojasi odos dariniai – apgamai, karpos, papilomos. Visais šiais atvejais pirmiausia vertėtų kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, kuris, įvertinęs konkretaus paciento odos būklę patars, kokios gydomosios priemonės, procedūros gali įveikti šias problemas. Taip pat padės pasirinkti efektyviausias, labiausiai tinkančias, pakonsultuos dėl kasdienės odos, nagų, plaukų priežiūros.

Kokias estetines procedūras atlieka gydytojas dermatovenerologas?
Gydytojas dermatovenerologas atlieka įvairias jauninančias procedūras, kurių metu į odą suleidžiama amino, hialurono rūgščių, botulino toksino, vitaminų, mineralų ir kitų biokatyvių medžiagų ar jų kompleksų. Šios procedūros atstato odos elastingumą, stangrumą, gyvybingumą, išlygina raukšles, šalina įgimtus ir įgytus odos defektus. Oda sudrėkinama ir tampa skaistesnė. Trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijos naudojamos tiek plaukų slinkimui gydyti, tiek kaip saugus ir efektyvus metodas įvairioms estetinėms odos problemoms spręsti. Taip pat gydytojas dermatologas gali atlikti estetines atkuriamąsias operacijas, susijusias su giluminio ir poodinio minkštojo audinio priauginimu veido, kaklo, dekolte srityje ir rankų nugarinėje dalyje. Joms naudojami įšvirkščiamieji implantai.

Klinikoje dirbantys dermatovenerologai: