fbpx

Gydytojai specialistai:

  • 8 (41) 55 34 18
  • 8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai:

  • 8 (41) 55 34 11

Bendri:

  • 8 (41) 41 50 45
  • info@sbklinika.lt

Adresas:

  • Tilžės g. 11, Šiauliai
  • (šalia TV bokšto)

Darbo laikas:

  • I-V 8.00 - 19.00
  • VI 9.00 - 18.00

Dantų protezavimas

Žmogus be dantų pirmiausia sukelia gailesčio ir atmetimo reakciją. Tai tampa bendravimo barjeru. Netekusiam dantų žmogui ne tik sunku sukramtyti maistą, kas sutrikdo visą virškinimo sistemą, jis negali laisvai bendrauti, juoktis, šypsotis, susipažinti.

Gražūs dantys suteikia galimybę pilnaverčiam gyvenimui. Koks svarbus dantų protezavimas, Šiauliai supranta ir pasitiki profesionaliai savo darbą atliekančiais mūsų klinikos gydytojais.

Dantų protezavimas – trūkstamų dantų ir jų eilių atkūrimas, pažeistų dantų atstatymas, kai danties neįmanoma atkurti plombuojant.

Protezavimo būdai:

Burnoje likusių dantų skaičius ir būklė lemia kokį protezavimo būdą geriausia pritaikyti. Yra du protezų tipai: išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji).

Išimami dantų protezai – tai tam tikros dantų plokštelės, kurios yra išimamos nakčiai (pamerkiamos dezinfekuojančiame tirpale). Šie protezai skiriami praradus visus ar keletą dantų. Pastarieji dažniausiai gaminami galinių dantų eilių atkūrimui.

Šių protezų kaina yra mažesnė, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas, pilnai neatkuriama kramtymo funkcija, dirginama gleivinė. Kad protezas neiškristų naudojamos protezų tvirtinimo priemonės.

Fiksuoti dantų protezai – tai dantų vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltai. Visi šie protezai tvirtinami prie likusių dantų ir yra neišimami.

Šie protezai yra brangūs, bet pateisina savo kainą. Jie gražiai atrodo, patogūs kramtyti, prižiūrimi kaip nuosavi dantys. Dėl pilno protezų stabilumo užkertamas kelias žandikaulio nykimui.

Dantų tiltiniai protezai rekomenduojami norint atkurti vieną ar daugiau prarastų dantų. Protezuojant tiltais, būtina turėti du atraminius dantis iš tuščio tarpo šonų, kurie bus nušlifuojami ir apmaunami vainikėliais, o tuščio tarpo vietoje gaminami dirbtiniai dantys. Tiltas yra pricementuojamas, neišiminėjamas, jis gaminamas iš tokių pat medžiagų kaip ir vainikėliai. Dėl to, kad kaimyniniai dantys turi būti apšlifuoti, yra sunkesnė jų priežiūra, padidėja karieso ir dantenų ligų rizika.

Dantų implantai, kaip alternatyva tiltams, leidžia išvengti kaimyninių dantų šlifavimo. Tai ypač svarbu, kai šie dantys yra visai sveiki.

Vainikėlio protezas rekomenduojamas esant pažeistam dančiui (įtrūkęs, nuskilęs ar nusidėvėjęs). Vainikėlis apgaubia visą dantį ir niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, parenkamas atitinkamas atspalvis, forma, dydis. Vainikėliai gali būti gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos (gaminami tik iš porceliano), cirkonio keramikos.

Lieti metaliniai vainikėliai dėl savo patvarumo gaminami protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis.

Prieš pradedant protezavimą:

Pirmiausiai pacientui sudaromas gydymo planas. Su gydytoju aptariama dantų būklė, dantų atkūrimo būdai, gydymo eiga ir kaina. Prireikus atliekami papildomi rentgenologiniai ir kompiuteriniai tyrimai.

Protezų priežiūra:

Pradėjus nešioti išimamus protezus, iš pradžių gali būti sunku kalbėti (padeda tarties pratimai), kramtyti, padidėti seilėtekis, varginti šleikštulys. Nuolat nešiojant kokybiškus protezus, prie jų priprantama, po 2 – 3 savaičių šie reiškiniai praeina.

Protezai valomi 2 kartus per dieną: ryte ir vakare. Pavalgius būtina išplauti šaltu vandeniu su šepetuku (karštas vanduo netinka, nes gali juos sugadinti). Prieš dedant į burną, protezus patariama nuplauti šaltu vandeniu.

Pirmąsias 3 – 4 paras protezai gali likti burnoje ir per naktį. Vėliau patariama išimti ir nakčiai pamerkti į spec. tirpalą.

Jei ir po kurio laiko su protezais jaučiate diskomfortą, reikia kreiptis į gydytoją. Profilaktinis patikrinimas: pirmas – po pusmečio, vėliau – kas metai.

Jeigu Jums svarbi Jūsų gyvenimo kokybė, norite plačiai šypsotis – kokybiškas dantų protezavimas Šiauliuose atliekamas „Senojo bokšto“ klinikoje. Dėl konsultacijos registruokitės mūsų klinikos registratūroje.